Każdy z nas ma miejsce, do którego powraca we wspomnieniach, myślach, rzeczywistości… Dziś prezentujemy Wam niezwykłe miasto we Francji, które warto odwiedzić, i do którego warto powrócić.

Colmar, to miejscowość w regionie Grand Est, w departamencie Górny Ren. Miasto znajduje się obniżeniu między masywem Wogezów a Renem. Niezwykłe i malownicze miasto, które niejednokrotnie stanowiło scenerię wielu filmów i seriali francuskich (La Grande Illusion (1937), La Décade prodigieuse (1971), Les Alsaciens ou les Deux Mathilde (1995), La confiance régne (2004). Charakterystyczne budownictwo zainspirowało Hayao Miyazakiego przy pracy nad filmem anime Ruchomy zamek Hauru (2004).

Colmar jest dużym ośrodkiem produkcji wina, gdzie znajduje się centrum kontroli apelacji gatunków produkowanych w Alzacji. Jest to również tradycyjny ośrodek przemysłu włókienniczego.

To piękne miasto z licznymi zabytkami, które niewątpliwie warto zobaczyć! Szczególnie te w obrębie dobrze zachowanego Starego Miasta, a są to m.in.

  • Muzeum w dawnym klasztorze dominikanów(z XIII w.)
  • Katedra (XIII, XIV w.)
  • Domy (XV-XVII w.)
  • W Colmar znajdują się znane malowidła Martina Schongauera i „Ołtarz z Isenheim” Matthiasa Grünewalda.
  • Malownicza dzielnica „Mała Wenecja” zawdzięczająca swą nazwę domom z muru pruskiego przeglądającym się w rzece Lauch.

LIGBUS_COLMAR

LIGBUS_COLMAR

LIGBUS_COLMAR

LIGBUS_COLMAR

LIGBUS_COLMAR

LIGBUS_COLMAR

Ligbus

LIGBUS_COLMAR

 

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *