Co powiecie na spędzenie urlopu we Włoszech?

Dziś prezentujemy urocze miasto, które właśnie odwiedziliśmy. Zachęcamy wszystkie grupy zorganizowane do skorzystania z naszych usług podczas planowania urlopów i wyjazdów firmowych.

Viareggio leży na północnym odcinku wybrzeża Toskanii zwanym Versilia i stanowi najpopularniejszy kurort w tym regionie. Alpy Apuańskie, zielone wzgórza oraz jezioro Massaciuccoli nadają miastu niepowtarzalnego uroku.

Viareggio stanowiło niegdyś ulubione miejsce wczasowe elity i nadal charakteryzuje go luksus i bogactwo. Plaża podzielona jest na ponad 100 odcinków oferujących szeroką gamę usług i rozrywek. Brzeg schodzi łagodnie do wody, więc plaża jest przyjazna dla dzieci. 3-kilometrowa promenada pełna jest ekskluzywnych butików, sklepów, pizzerii, galerii sztuki, ciastkarni, barów, eleganckich kafejek oraz restauracji.  Można  też wybrać się do kina lub teatru. Miejsce to słynie z bogatego życia nocnego, więc nie brakuje tu również dyskotek i klubów.

Miasto odznacza się także ciekawą architekturą, a uwagę zwiedzających przykuwają modernistyczne hotele, kawiarnie i restauracje wzniesione w latach 20-tych. W mieście znajduje się  dużo budowli w stylu późnej secesji i art déco. Jedne z ciekawszych zabytków stanowią Caffe Margherita z charakterystycznymi wieżyczkami w stylu orientalnym, dom towarowy Duilio 48 w stylu secesyjnym, czy Bagno Balena w stylu art deco. Kurort słynie z wielu głośnych imprez kulturalnych.

1 2 (2) 3 6 (2) 8

 

Nie można wpisywać komentarzy pod tym postem.